Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mimořádná sbírka na pomoc trpícím na Ukrajině

24. 4. 2016

Sbírka na pomoc trpícím na Ukrajině

 

„V tento den, který je jakýmsi srdcem Svatého roku milosrdenství, myslím na všechny národy, které nejvíce žízní po smíření a pokoji,“ řekl papež František v neděli Božího milosrdenství. „Myslím obzvláště, zde v Evropě, na drama těch, kdo trpí následky násilí na Ukrajině: kdo zůstávají v oblastech zmítaných nepřátelstvím, jež si vyžádalo již tisíce mrtvých, a kdo – je jich více než milión – byli nuceni opustit je kvůli přetrvávající vážné situaci. Zasaženi jsou především staří lidé a děti,“ prohlásil římský velekněz během nedělní modlitby Regina coeli.

Současně papež František vyhlásil na neděli 24. dubna 2016 sbírku ve všech evropských katolických kostelech. Ta má být „humanitární podporou“ potřebným na Ukrajině: „Vyzývám všechny věřící, aby se k této iniciativě připojili velkorysým příspěvkem,“ řekl také papež. „Toto gesto lásky má nejen ulehčit v materiálním utrpení, ale i vyjádřit blízkost a solidaritu mou i celé církve.“

Proto i v našich farnostech se 5. neděli velikonoční, tj. v neděli 24. dubna 2016 (v Černé v Pošumaví již v sobotu 23. dubna 2016) bude konat při všech bohoslužbách mimořádná sbírka na pomoc trpícím na Ukrajině. Za vaše dary upřímné Pán Bůh zaplať!

Podle Úřadu OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí si konflikt na Ukrajině vyžádal přes 9 tisíc životů a vyhnal z domovů 1,1 miliónů lidí !!! crying crying crying no

 

sbirka_na_ukrajinu_02.png

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček, dr. h. c.