Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obnova manželských slibů a posvěcení manželů

1. 1. 2023

svatba.jpg

 

Milovaní bratři a sestry, přátelé Boží!

V pátek 30. prosince 2022 budeme podle liturgického kalendáře slavit svátek Svaté Rodiny Ježíše, Marie a Josefa (v letošním roce nelze slavit tento svátek v neděli). Při slavení tohoto svátku tradičně probíhá obnova manželských slibů a posvěcení manželů. Jelikož se letos slaví svátek Svaté Rodiny ve všední den, proběhne obnova manželských slibů a posvěcení manželů až v neděli 1. ledna 2023 při všech bohoslužbách.

Při tomto obřadu pozvu přítomné manžele k obětnímu stolu, kde společně obnoví své předsevzetí věrně plnit to, čím se před léty jeden druhému před Bohem zavázali. Této obnovy manželských slibů se samozřejmě mohou zúčastnit pouze manželé, kteří uzavřeli církevní sňatek.

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček, dr. h. c.