Jdi na obsah Jdi na menu
 


Primiční mše svaté ve farnostech na Lipně

18. 3. 2017

frantisek_zak.png

Novokněz P. Mgr. František Žák

 

Milovaní bratři a sestry, přátelé Boží!

Srdečně vás všechny zvu na slavné primiční mše svaté, které se budou konat ve farnostech na Lipně:

  • neděle 12. března 2017 v 8 hodin ve farním kostele sv. Markéty v Horní Plané (2. neděle postní)
  • neděle 12. března 2017 v 9:45 hodin ve farním kostele sv. Bartoloměje ve Frymburku (2. neděle postní)
  • neděle 12. března 2017 v 11:15 hodin ve farním kostele sv. Jakuba Staršího ve Světlíku (2. neděle postní)
  • sobota 18. března 2017 v 17 hodin ve farním kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie v Černé v Pošumaví (3. neděle postní)

Hlavním celebrantem bude novokněz P. Mgr. František Žák, který v současné době působí v Římskokatolické farnosti - prelatuře v Českém Krumlově jako farní vikář, a rovněž je kaplanem pro mládež českokrumlovského vikariátu.

Kněžské svěcení přijal P. František v sobotu 25. června 2016 v katedrále sv. Mikuláše v Českých Budějovicích z rukou otce biskupa Vlastimila Kročila. Primiční mši svatou ve své rodné farnosti ve Štěkni sloužil v sobotu 2. července 2016.

 

knezske_sveceni_fr_zak.png

Kněžské svěcení v katedrále sv. Mikuláše v Českých Budějovicích

 

primice_fr_zak.png

Primice ve Štěkni

 

Je mi velikou ctí uvítat P. Františka jakožto Kristova kněze, který v našich farních kostelech poprvé přinese Nejsvětější oběť mše svaté. V závěru svých primičních mší svatých bude otec František udělovat novokněžské požehnání.

 

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček, dr. h. c.