Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svátek matek 2019

12. 5. 2019

Enom jednu mamičku máš

v světě širém,

mosíš si ju považovať,

dokáď žije.

Jak jedenkrát mamku ztratíš,

víc ju ničím nenahradíš.

Všecko ztracené máš,

všecko ztracené máš.

 

Za tu lásku, mamko moja,

děkujem Vám,

dokáď jste tu mezi náma,

dobře je nám.

Vaše oči aj srdéčko,

Vaše ruky aj slovéčko,

nech sú dlúho s náma,

nech sú dlúho s náma.

 

Až jedenkrát Vaše oči

mamko zhasnú,

ostaneme se vzpomínkú

na Vás krásnú.

Ťažko jste nás vychovala,

lásce, pravdě učívala.

Mamko, děkujem Vám,

mamko, děkujem Vám.

 

(Antonín Pavluš – Mamko, děkujem Vám)

 

Svátek matek

 

Moji drazí,

v neděli 12. května 2019 – o druhé májové neděli – si opět připomínáme a slavíme Svátek matek.

Dovolte i mně, milé maminky, babičky, dívky a ženy, abych se připojil k dlouhé řadě gratulantů, a z celého srdce vám k vašemu krásnému svátku poblahopřál. Především však vás všechny svěřuji pod ochranný mateřský plášť Kněžny máje – naší nebeské Matky, blahoslavené Marie vždy Panny.

Přijměte ode mne veliké poděkování za vaši lásku, symbolickou duchovní kytičku a vroucí + požehnání!

 

Stalo se již krásnou tradicí, že mám ještě pro vás malý hudební dárek. A letos bude trochu jiný než v minulých letech. Šak o mně všeci víte, že su rodem z Velké Moravy smiley. Tož aj letošní dárek bude z té naší Moravěnky – z Moravského Slovácka. Můžete si poslechnout nádhernou písničku „Mamko, děkujem Vám“. Autorem textu a hudby je Antonín Pavluš, hraje a zpívá populární slovácká dechovka „Mistříňanka“ se svými sólisty.

 

 

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček, dr. h. c.