Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zasvěcení českobudějovické diecéze Neposkvrněnému Srdci Panny Marie

8. 11. 2015

bp_vlastimil_krocil.png

 

Drazí bratři a sestry,

 

v sobotu 21. listopadu budeme v klášterním kostele na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích slavit titulární slavnost Zasvěcení Panny Marie v Jeruzalémě. Při této příležitosti jsem se rozhodl vykonat akt zasvěcení naší českobudějovické diecéze Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. K této mimořádné události zasvěcení byla – za finanční podpory řeholního společenství Rodina Panny Marie z Nových Hradů – vydána brožura s textem novény k Panně Marii. Modlitební brožurka byla rozeslána do všech vikariátů a farností, aby se mohla dostat k jednotlivým věřícím.

Modlitbu novény zahájíme již 12. listopadu, abychom ji mohli ukončit v sobotu 21. listopadu, tedy v den slavnosti. Mariánskou novénu je možné se modlit společně v kostele nebo soukromě doma v rodinách. Budu rád, když se tato „Mariánská novéna“ využije i v budoucnu při jiných vhodných příležitostech.

Na přímluvy Panny Marie přeji vám všem Boží požehnání, jeho dobrotu, lásku a milosrdenství.

 

+ Vlastimil

biskup českobudějovický

 

novena_k_panne_marii.png

 

hvezdicka.png

 

Brožuru s textem novény k Panně Marii si můžete prohlédnout či stáhnout ve formátu *pdf ZDE.

Více informací najdete na oficiálních stránkách Biskupství českobudějovického.

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček, dr. h. c.