Týden modliteb za jednotu křesťanů

18. 1. 2018

Aby všichni byli jedno

Od 18. do 25. ledna 2018 již tradičně prožíváme týden modliteb za jednotu křesťanů. Pán Ježíš v tzv. Velekněžské modlitbě úpěnlivě prosil a volal ke svému nebeskému Otci „aby všichni byli jedno“ (srov. Jan 17, 18). Proto i my po celý tento týden chceme prosit a modlit se za jednotu všech, kteří nosí Kristovo jméno, ať už se nacházejí v různých křesťanských náboženských společnostech.

Toto vše svěřujeme pod mocnou ochranu a přímluvu Panny Marie, Matky jednoty křesťanů, jejíž památkou (18. ledna) tento týden modliteb za jednotu křesťanů začíná. V našich farnostech si připomeneme týden modliteb za jednotu křesťanů votivními bohoslužbami a intencemi (viz přehled níže).

PŘEHLED VOTIVNÍCH BOHOSLUŽEB A INTENCÍ V NAŠICH FARNOSTECH:

• čtvrtek 18. ledna 2018:
    • v 17 hodin: Horní Planá (kaple na faře) – mše sv. z památky Panny Marie, Matky jednoty křestanů s intencí „Prosba o přímluvu Panny Marie, Matky jednoty křesťanů, za jednotu všech křesťanů na celém světě.“
  • pátek 19. ledna 2018:
    • v 14 hodin: Horní Planá (kaple v domově důchodců) – votivní mše sv. „Za jednotu křesťanů“ s intencí „Za jednotu křesťanů v našem domově důchodců i na celém světě.“
  • sobota 20. ledna 2018:
    • v 16 hodin: Černá v Pošumaví (farní kostel Neposkvrněného Početí Panny Marie) – mše sv. z 3. neděle v mezidobí s intencí „Za jednotu křesťanů v naší obci i na celém světě.“
  • úterý 23. ledna 2018:
    • v 17 hodin: Frymburk (kaple na faře) – votivní mše sv. „Za jednotu křesťanů“ s intencí „Za jednotu křesťanů v našem městyse i na celém světě.“
  • středa 24. ledna 2018:
    • v 18 hodin: Světlík (farní kostel sv. Jakuba Staršího) – votivní mše sv. „Za jednotu křesťanů“ s intencí „Za jednotu křesťanů v naší obci i na celém světě.“
  • čtvrtek 25. ledna 2018:
    • v 17 hodin: Horní Planá (kaple na faře) – mše sv. ze svátku Obrácení svatého Pavla apoštola s intencí „Za jednotu křesťanů v našem městě i na celém světě.“

Moje kázání na téma „Aby všichni byli jedno“ si můžete přečíst ZDE.