Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týden modliteb za jednotu křesťanů

18. 1. 2018

Aby všichni byli jedno

 

Od 18. do 25. ledna 2018 již tradičně prožíváme týden modliteb za jednotu křesťanů. Pán Ježíš v tzv. Velekněžské modlitbě úpěnlivě prosil a volal ke svému nebeskému Otci „aby všichni byli jedno“ (srov. Jan 17, 18). Proto i my po celý tento týden chceme prosit a modlit se za jednotu všech, kteří nosí Kristovo jméno, ať už se nacházejí v různých křesťanských náboženských společnostech.

Toto vše svěřujeme pod mocnou ochranu a přímluvu Panny Marie, Matky jednoty křesťanů, jejíž památkou (18. ledna) tento týden modliteb za jednotu křesťanů začíná. V našich farnostech si připomeneme týden modliteb za jednotu křesťanů votivními bohoslužbami a intencemi (viz přehled níže).

 

PŘEHLED VOTIVNÍCH BOHOSLUŽEB A INTENCÍ V NAŠICH FARNOSTECH:

 • čtvrtek 18. ledna 2018:
  • v 17 hodin: Horní Planá (kaple na faře) – mše sv. z památky Panny Marie, Matky jednoty křestanů s intencí „Prosba o přímluvu Panny Marie, Matky jednoty křesťanů, za jednotu všech křesťanů na celém světě.“
 • pátek 19. ledna 2018:
  • v 14 hodin: Horní Planá (kaple v domově důchodců) – votivní mše sv. „Za jednotu křesťanů“ s intencí „Za jednotu křesťanů v našem domově důchodců i na celém světě.“
 • sobota 20. ledna 2018:
  • v 16 hodin: Černá v Pošumaví (farní kostel Neposkvrněného Početí Panny Marie) – mše sv. z 3. neděle v mezidobí s intencí „Za jednotu křesťanů v naší obci i na celém světě.“
 • úterý 23. ledna 2018:
  • v 17 hodin: Frymburk (kaple na faře) – votivní mše sv. „Za jednotu křesťanů“ s intencí „Za jednotu křesťanů v našem městyse i na celém světě.“
 • středa 24. ledna 2018:
  • v 18 hodin: Světlík (farní kostel sv. Jakuba Staršího) – votivní mše sv. „Za jednotu křesťanů“ s intencí „Za jednotu křesťanů v naší obci i na celém světě.“
 • čtvrtek 25. ledna 2018:
  • v 17 hodin: Horní Planá (kaple na faře) – mše sv. ze svátku Obrácení svatého Pavla apoštola s intencí „Za jednotu křesťanů v našem městě i na celém světě.“

 

Moje kázání na téma „Aby všichni byli jedno“ si můžete přečíst ZDE.

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček, dr. h. c.