Jdi na obsah Jdi na menu
 


Konec doby vánoční – pokyny pro vánoční výzdobu v širším okruhu vánočním

8. 1. 2024

vanocni_vyzdoba.png

 

Po modlitbě před spaním na svátek Křtu Páně 8. ledna 2024 končí doba vánoční. Příštím dnem sice začíná doba po Zjevení Páně (nebo-li tzv. „liturgické mezidobí“), avšak širší okruh vánoční pokračuje podle starobylé křesťanské tradice až do svátku Uvedení Páně do chrámu (Hromnice), který letos budeme slavit v neděli 4. února 2024 (v Černé v Pošumaví již v sobotu 3. února 2024).

Do tohoto dne zůstává ve všech našich farních kostelech veškerá vánoční výzdoba (jesličky, vánoční stromky). V širším okruhu vánočním se však u jesliček již nekonají žádné pobožnosti, jako např. tradiční zpívání u jesliček v závěru mše svaté.

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček, dr. h. c.