Pouť ke svaté Markétě v Horní Plané

14. 7. 2023

Farní kostel sv. Markéty v Horní Plané

Hlavní oltář farního kostela sv. Markéty v Horní Plané

Milovaní bratři a sestry, drazí poutníci ke svaté Markétě, přátelé Boží!

Srdečně vás všechny zvu na dnes již tradiční pouť ke cti sv. Markéty, panny a mučednice, hlavní patronky Římskokatolické farnosti Horní Planá.

V pátek 14. července 2023 v 18 hodin se koná ve farním kostele sv. Markéty v Horní Plané pouťový koncert duchovní hudby. Účinkuje populární hornoplánský smíšený pěvecký sbor MUSICA VIVA. Těšíme se – jako ostatně vždycky – na krásný hudební i duchovní zážitek.

V neděli 16. července 2023 v 11:30 hodin se koná ve farním kostele sv. Markéty v Horní Plané slavná poutní mše svatá z titulární slavnosti sv. Markéty, panny a mučednice.

Obraz sv. Markéty na hlavním oltáři

Obraz sv. Markéty na hlavním oltáři farního kostela v Horní Plané

Abyste lépe poznali životní osudy a mučednickou smrt sv. Markéty, nabízím vám k přečtení i ke stažení velice působivou starobylou legendu o sv. Markétě „Krása a statečnost“.

Rovněž si můžete přečíst kázání, které přednesu při slavné poutní mši svaté v neděli 16. července 2023.