Pouť ke svaté Markétě v Horní Plané

16. 7. 2022

Farní kostel sv. Markéty v Horní Plané

Hlavní oltář farního kostela sv. Markéty v Horní Plané

Milovaní bratři a sestry, drazí poutníci ke svaté Markétě, přátelé Boží!

Srdečně vás všechny zvu na tradiční pouť ke cti sv. Markéty, panny a mučednice, hlavní patronky Římskokatolické farnosti Horní Planá.

V sobotu 16. července 2022 v 18 hodin se koná ve farním kostele sv. Markéty v Horní Plané pouťový koncert duchovní hudby. Účinkuje populární hornoplánský smíšený pěvecký sbor MUSICA VIVA. Těšíme se – jako ostatně vždycky – na krásný hudební i duchovní zážitek.

V neděli 17. července 2022 v 11:30 hodin se koná ve farním kostele sv. Markéty v Horní Plané slavná poutní mše svatá z titulární slavnosti sv. Markéty, panny a mučednice.

Obraz sv. Markéty na hlavním oltáři

Obraz sv. Markéty na hlavním oltáři farního kostela v Horní Plané

Abyste lépe poznali a pochopili životní osudy i mučednickou smrt sv. Markéty, můžete si přečíst velice působivou legendu o sv. Markétě „Krása a statečnost“.

Rovněž si můžete přečíst kázání, které přednesu při slavné poutní mši svaté v neděli 17. července 2022.