Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavení 4. neděle adventní v našich farnostech

23. 12. 2023

 

4_nedele_adventni_stedry_vecer.png

 

V letošním kalendářním roce nastala zvláštní situace, kdy 4. neděle adventní vychází na 24. prosince, což je stejný den, kdy se má slavit mše svatá z vigilie Narození Páně. Z tohoto důvodu se bude jediná mše svatá ze 4. neděle adventní slavit v našich farnostech na Lipně již v sobotu 23. prosince 2023 v 17 hodin ve farním kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie v Černé v Pošumaví (s nedělní platností).

Velice vřele doporučuji farníkům z ostatních farností na Lipně – pokud jim to bude možné – aby se zúčastnili slavení této jediné mše sv. ze 4. neděle adventní.

V neděli 24. prosince 2023 se budou v našich farnostech na Lipně slavit pouze mše svaté z vigilie Narození Páně (tedy tzv. „půlnoční“ mše svaté) podle obvyklého pořadu bohoslužeb na Štědrý večer.

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček, dr. h. c.