Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výzva ke zvonění zvonů 23. prosince 2023

23. 12. 2023

 

vez_kostela_sv_markety.png

 

V souvislosti s vyhlášením státního smutku na památku obětí střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze ve čtvrtek 21. prosince 2023 se Česká biskupská konference připojuje k tomuto společenskému aktu v podobě rozeznění kostelních zvonů a vyzývá všechny duchovní správce, aby zvonění zajistili ve svých kostelích.

Prosíme tímto všechny duchovní správce, aby zajistili, že budou v sobotu 23. prosince 2023 v době od 12:00 hodin znít kostelní zvony jako připomínka a symbolické uctění památky obětí této tragické události a jako vyjádření podpory pozůstalým.

P. ThLic. Ing. Stanislav Přibyl, Th.D., CSsR

generální sekretář České biskupské konference

 

K výzvě České biskupské konference se samozřejmě připojuje i Římskokatolická farnost Horní Planá. Zvony na věži farního kostela sv. Markéty se rozezní v sobotu 23. prosince 2023 od 12:00 hodin do 12:30 hodin.

Již od čtvrtku 21. 12. 2023 od večerních hodin byl na budově fary v Horní Plané vyvěšen černý prapor a za oknem fary (poblíž černého praporu) byla rozsvícena svíčka za všechny oběti této obrovské, strašlivé a šílené tragédie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

 

cerny_prapor_prosinec_2023.png

 

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček, dr. h. c.