Prohlášení generálních sekretářů ČBK, ERC ČR a FŽO ČR ke zneužití symbolu židovské hvězdy

11. 1. 2021

Přinášíme společné prohlášení generálních sekretářů České biskupské konference, Ekumenické rady církví v ČR a Federace židovských obcí v ČR ke zneužití symbolu žluté židovské hvězdy ze strany odpůrců očkování proti covid-19.

Pro okamžité přesměrování na text společného prohlášení na stránkách České biskupské konference klikněte na tento obrázek:

Hvězdička

K hrubému zneužití židovské symboliky se na sociální síti Twitter mimo jiné vyjádřil i renomovaný církevní historik doc. Mgr. Jaroslav Šebek PhD.:

tweet_sebek.jpg

Rovněž já jsem připojil své ostře odmítavé stanovisko:

tweet_pater_spacek.jpg