Jdi na obsah Jdi na menu
 


FARNOSTI NA LIPNĚ A KORONAVIRUS

 

 

vykricnik.png

 

 

Vzhledem k mírnému zlepšení epidemiologické situace v České republice vydávám s účinností od soboty 26. června 2021 od 00:00 hodin až do odvolání nový SOUBOR BEZPEČNOSTNÍCH OPATŘENÍ. Níže uvedená opatření jsou platná na území římskokatolických farností na Lipně (Horní Planá, Černá v Pošumaví, Frymburk a Světlík).

 

 

  1. Počet účastníků bohoslužeb (včetně pohřebních obřadů) již není omezen.
  2. Před vstupem do kostela si každý dezinfikuje ruce (u vchodu do kostela je k dispozici dezinfekční prostředek).
  3. Všichni účastníci bohoslužeb mají po celou dobu bohoslužby přes nos a ústa nasazenou chirurgickou roušku. Respirátor již není povinný. V okamžiku přijetí svatého přijímání se pochopitelně ochranný prostředek sundá.
  4. Všichni účastníci bohoslužeb by měli mezi sebou dodržovat rozestupy alespoň 2 metry mezi sedícími v jedné řadě, s výjimkou členů jedné domácnosti. Není tedy třeba dodržovat rozestup od osob sedících před a za vámi.
  5. Z důvodu omezení zbytečného pohybu po kostele se nebudou při mši svaté přinášet obětní dary.
  6. Úkon pozdravení pokoje by měl být vyjádřen pokynutím, úklonou či jiným vhodným bezkontaktním gestem. Podávání rukou nedoporučujeme!
  7. Svaté přijímání by měli věřící přijímat přednostně na ruku. Nedoporučujeme příjímání do úst!
  8. Z důvodu zbytečného neprodlužování délky bohoslužeb, jakož i z důvodu omezeného dýchání při povinném nošení ochranného prostředku dýchacích cest, se v průběhu mše svaté nebudou zpívat mešní písně. Pouze na závěr mše svaté je možno zazpívat vhodnou píseň. Toto platí i pro pohřební obřady.
  9. Z bezpečnostních a preventivních důvodů jsou až do odvolání pozastaveny poutě a jiné pobožnosti. Rovněž je až do odvolání pozastaven takový program ve farnostech, který by vyžadoval shromažďování lidí v kostele (např. koncerty v kostele).
  10. Farní úřad v Horní Plané je až do odvolání pro veřejnost uzavřen.

 

 

S přáním Božího požehnání a jeho stálé posily

 

 

P. Jan Špaček, administrátor

 

 Hvězdička

 

Ke stažení: