Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvání diecézního biskupa na »pouť rodin« do Nových Hradů

1. 10. 2016

znak_bp_krocila.png

 

Drazí diecézané, mladí i starší, bratři a sestry!

 

V blížícím se závěru mimořádného Svatého roku milosrdenství Vás všechny srdečně zvu k účasti na diecézní pouti rodin, která se uskuteční v sobotu 1. října v Nových Hradech.

Při té příležitosti bude připraven bohatý a kvalitní program, který bude povzbuzením do našeho dalšího společného putování, ale také posilou naší víry. Od Pána budeme vyprošovat nejenom pro sebe, ale především pro naše křesťanské rodiny potřebné milosti a požehnání. Budeme prosit Boha, aby Vaše manželství byla požehnána, aby Vaše rodiny byly požehnané; vždyť v rodinách se vytváří to pravé lidské štěstí. Není-li člověk šťastný doma, není šťastný ani v kanceláři, na pracovišti či kdekoliv jinde.

V pověsti svatosti zesnulý můj předchůdce biskup Josef Hlouch v letech nastupující normalizace takto promlouval k rodinám při pouti na mariánském Lomečku: „Rodinu nikdo nenahradí, rodinu nutno zachránit. Společnost lidská bude zdravá teprve tenkrát, až se rodina vrátí na cesty evangelia. A já Vás zvu na tuto cestu jménem Matky Boží, která měla tu nejšťastnější rodinu v Nazaretě.“

Těším se na setkání s Vámi se všemi v sobotu 1. října v Nových Hradech.

 

bp_vlastimil_krocil.png

 

Váš biskup + Vlastimil

 

hvezdicka.png

 

PROGRAM DIECÉZNÍ POUTI:

 

celodiecezni_pout_nove_hrady_2016.png

 

Další informace o diecézní pouti najdete na oficiálních stránkách Biskupství českobudějovického.

 

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček, dr. h. c.