Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týden modliteb za jednotu křesťanů..

18. 1. 2019

Aby všichni byli jedno

 

Od 18. do 25. ledna 2019 již tradičně prožíváme týden modliteb za jednotu křesťanů. Pán Ježíš v tzv. Velekněžské modlitbě úpěnlivě prosil a volal ke svému nebeskému Otci „aby všichni byli jedno“ (srov. Jan 17, 18). Proto i my po celý tento týden chceme prosit a modlit se za jednotu všech, kteří nosí Kristovo jméno, ať už se nacházejí v různých křesťanských náboženských společnostech.

Toto vše svěřujeme pod mocnou ochranu a přímluvu Panny Marie, Matky jednoty křesťanů, jejíž památkou (18. ledna) tento týden modliteb za jednotu křesťanů začíná. V našich farnostech si připomeneme týden modliteb za jednotu křesťanů votivními bohoslužbami a intencemi (viz přehled níže).

 

PŘEHLED VOTIVNÍCH BOHOSLUŽEB A INTENCÍ V NAŠICH FARNOSTECH:

 • pátek 18. ledna 2019:
  • v 14 hodin: Horní Planá (kaple v domově důchodců) – mše sv. z památky Panny Marie, Matky jednoty křestanů s intencí „Prosba o přímluvu Panny Marie, Matky jednoty křesťanů, za jednotu všech křesťanů na celém světě.“
 • sobota 19. ledna 2019:
  • v 17 hodin: Černá v Pošumaví (farní kostel Neposkvrněného Početí Panny Marie) – mše sv. z 2. neděle v mezidobí s intencí „Za jednotu křesťanů v naší obci i na celém světě.“
 • úterý 22. ledna 2019:
  • v 17 hodin: Frymburk (kaple na faře) – votivní mše sv. „Za jednotu křesťanů“ s intencí „Za jednotu křesťanů v našem městyse i na celém světě.“
 • čtvrtek 24. ledna 2019:
  • v 17 hodin: Horní Planá (kaple na faře) – votivní mše sv. „Za jednotu křesťanů“ s intencí „Za jednotu křesťanů v našem městě i na celém světě.“
 • pátek 25. ledna 2019:
  • v 14 hodin: Horní Planá (kaple v domově důchodců) – mše sv. ze svátku Obrácení svatého Pavla apoštola s intencí „Za jednotu křesťanů v našem domově důchodců i na celém světě.“

 

Moje kázání na téma „Aby všichni byli jedno“ si můžete přečíst ZDE.

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček, dr. h. c.